Sportowe wydarzenie „Biegi z Hobbitem” zagościły w sezonie 2019 w Wiosce Hobbitów. Odbyły się 3 maja, 14 lipca, 25 sierpnia i 29 września 2019Ofertę skierowaliśmy do osób dorosłych, którzy zmierzyli się biegiem wytrzymałościowym na dystansie 6,2 km oraz do chodziarzy z kijkami nornic-walking na tym samym dystansie. Łącznie w 4 edycjach wzięło udział 179 osób.

  Każdy uczestnik otrzymywał pamiątkowy medal, w każdej edycji inny i na zakończenie podstawkę do tych 4 medali. Zwycięscy natomiast byli nagradzani pucharami
  i drobnymi upominkami w kategoriach panów i pań oddzielnie biegi i nornic-walking. Stowarzyszenie Hobbiton również dodatkowo przygotowało nagrody specjalne (bony i nagrody rzeczowe). Zawody były prowadzone profesjonalnie przez Firmę Herkules, która prowadziła zapisy, pomiary i całą oprawę techniczną.

  Biegi z Hobbitem” były wydarzeniem rodzinnym, bo ofertę skierowaliśmy również do dzieci w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaczki, 7-9 lat, 10-12 oraz 13-15 lat. Dzieci biegały krótki dystans na terenie Wioski Hobbitów. Każdy z nich otrzymał medal, dyplom i słodkie upominki. Mali sportowcy byli nagradzani tak jak dorośli na podium.

  Po biegach dla wszystkich sportowców Stowarzyszenie Hobbiton przygotowało posiłek regeneracyjny (zupa i kiełbaska), który był wzbogacony sałatkami dzięki Firmie DEGA w Karnieszewicach.

  Nad bezpieczeństwem biegaczy i chodziarzy w trakcie zwodów czuwali strażacy z OSP w Osiekach i Sierakowie, zabezpieczali całą trasę biegu.

  To sportowe rodzinne wydarzenie zakończone było zabawami dla dzieci i dorosłych, którzy mogli miło, rodzinne spędzić niedzielne południe, promując sport i zdrowy styl życia.

  Bardzo dziękujemy za pomoc i aktywne włączenie się w organizację tych czterech edycjach biegu niezastąpionym członkom Stowarzyszenia Hobbiton, zaprzyjaźnionym strażakom z OSP w Sierakowie i Osiekach, profesjonalnej firmie Herkules, Gminie Sianów za dofinansowanie i Firmie DEGA za przekazane sałatki.