3 maja odbyła się pierwsza z czterech zaplanowanych edycji rodzinnego pikniku sportowo – rekreacyjnego, czyli Biegu Hobbita
    Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w biegach w wielu kategoriach: przedszkolaki, dzieci 7-9 lat, dzieci 10-12 lat, dzieci 13-15 lat, a także w biegu przełajowym na 7 km i nordic walking na 7 km.

Rywalizację w biegu na 7 km wygrał Mariusz Borychowski (z czasem 20,51), drugie miejsce zajął Rafał Majkowicz (24,38). Jako trzeci na mecie zameldował się Jan Zwoliński (24,52).
    W kategorii pań pierwsza na mecie była Martyna Chodor (z czasem 29,07). Drugie miejsce zajęła Izabela Chodor (29,25), zaś trzecie Paulina Pietrzyk (29,31)

Piątkowa impreza była również okazją do rywalizacji dla miłośników dwóch kółek. W jej ramach odbył się rowerowy wyścig przedszkolaka, wyścig dzieci 7-9 lat, Wyścig Hobbitów. Można było także skorzystać z trasy rekreacyjnej oraz profi.
    Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy!